VC Herentals blijft bevestigen tegen Grasheide : 0-3
Grasheide kon bij winst naderen tot op één punt van roodwit. Het speelde vorig seizoen nog de einderonde. Tekenen dat het geen “walk in the park” zou worden, daar in Putte. Maar VC speelde vooral een volwassen wedstrijd en keerde al-bij-al met een vlotte winst terug naar de keizerstede.
"VC heeft dit jaar wat met snelle doelpunten", zegt Jan Deckers, communicatie VC Herentals. "In de 6e minuut was het al zover. Dillen, goed voor een berenmatch, opende de score. 0-1. Maar aan de overkant moest er al meteen een bal van de lijn gekeerd worden. Op het kwartier trapte Vanlommel een vrije trap op het hoofd van Sas.
Iedereen zag de 0-2 al gemaakt, maar de bal ging aan de verkeerde kant van de paal buiten. De thuisploeg speelde aardig mee, dat wel, maar van de bezoekende aanvallen ging veel meer dreiging uit. In de 20e minuut ging Dillen weer op wandel, zette een hele rits Grasheidenaren in de wind en passte naar Groven die de 0-2 aantekende, maar volgens de ref vertrok Yordi uit buitenspel. Aan de overzijde werd een gevaarlijke vrije trap over het doel van Vandyck gewerkt.
Aan de overzijde zag Vanlommel doelman Peeters ver uit zijn doel staan. Dries lobde maar de Grasheide-doelman kon nog net erger voorkomen. Het grote gevaar bleef van de bezoekers komen. Dams besloot nipt naast Een poging van Senne Lambrechts werd afgeblokt en was meteen het signaal voor de pauze.
We waren weer amper 10 minuten ver of Dams onderschepte een bal op de helft van Grasheide, bediende Vanlommel en Dries tekende voor de dubbele voorsprong. Ondanks de inbreng van een aantal wisselspelers veranderde het spelbeeld nauwelijks, VC bleef rustig domineren. Even na het uur dwarrelde een vreemd schot naast de kooi van Vandyck.
Het zette de thuisploeg aan om meer aanvallende impulsen te vertonen maar dan is dit VC pas echt levensgevaarlijk. Een kwartier voor tijd legde roodwit zowat de mooiste aanval van de wedstrijd op de mat. Senne Lambrechts met een dubbelpass, ging op Peeters af, maar bediende de vrijstaande Dillen en Jens kon niet meer missen: eindstand 0-3.
Het laatste kwartier waren er nog enkele halve kansen maar VC consolideerde simpel. Een secure rode achterlijn gaf niets meer weg. De vijfde overwinning op rij was een feit.
Dé Herentalse super-supporter merkte achteraf op dat het al een eeuwigheid geleden was dat VC nog eens 3 X na elkaar de nul kon houden. Wij treden hem daarin bij. Aan de stand verandert niets, want de top-5 won zijn wedstrijd. Door het verlies van de 2 openingsmatchen ziet VC wel de kans op de eerste periode verkleinen. Daarin heeft Schriek de beste papieren.